» Jak usunąć plamy z tonera

Producenci

Blog

Kontakt


  • E-mail:[email protected]
  • Godziny działania sklepu7 dni w tygodniu 24h na dobę kontakt pn-pt w godzinach 9-18

Systemy płatności

  • PayU
  • PayPal
  • Transferuj
  • Przelewy24

Jak usunąć plamy z tonera

Praca w biurze wprawdzie nie wymaga zmagania się z nieczystościami, jednakże miejsce to również naraża na wiele wypadków i związanych z tym pobrudzeniem ubrań. Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia biur są sprzęty takie jak drukarki, w których co pewien czas trzeba zmieniać toner. Bardzo często czynność te wykonują pracownicy, a wiąże się to z narażeniem na zabrudzenie tonerem. To właśnie plamy z tonera są problemem, z którym bardzo często muszą borykać się pracownicy biur. Szczególnie jeśli chodzi o https://mybaze.com/pl/koszule-damskie/_bialy/. Choć mowa tutaj nie tylko o plamach na ubraniach, ale również często na meblach czy innych elementach wyposażenia. Warto wiedzieć, jak się pozbyć plam z tonera z różnych powierzchni, co na pewno pozwoli oszczędzić (na przykład pieniądze na nowe rzeczy).
Kobieta ubrana w białą koszulę damską z mybaze.com


Toner na ubraniu – jak go usunąć?


Plamy z tonera na ubraniach to dość często zjawisko. Bywa, że zostają zauważone dość późno, na przykład dopiero po powrocie z pracy. Nie oznacza to jednak konieczności wyrzucania ubrań, ponieważ plamy można usunąć. Należy jednak wiedzieć, jak postępować w zależności od rodzaju materiału czy też tego, jak stare są plamy. Na pewno najłatwiej jest usunąć plamy z tuszu z białych ubrań. Można wtedy zastosować znacznie więcej rozwiązań, które nie sprawdzą się na kolorowych ciuchach z powodu ryzyka ich odbarwienia. Bardzo dobrym sposobem do usuwania plam z tonera jest alkohol. Szmatkę należy nasączyć alkoholem i następnie przecierać miejsc zaplamione tuszem, aby usunąć go z materiału. Najlepiej sprawdzi się szmatka bawełniana, ponieważ doskonale wciągnie nadmiar tuszu. Następnie powinno się ubranie wyprać, pocierając miejsce zaplamienia, jeśli pozostały na nim jakieś ślady. Wtedy można zastosować kwasek cytrynowy lub sok z cytryny, który również pomaga usuwać tusz z ubrań. W przypadku ubrań wełnianych czy jedwabnych lepiej zrezygnować z alkoholu, poprzestając na soku z cytryny lub kwasku cytrynowym. Jeśli jednak do usunięcia są plamy z kolorowych ubrań, lepiej zamiast alkoholu czy soku z cytryny zastosować ciepłe mleko. Należy namoczyć w nim ubrania, i po pewnym czasie dokładnie wypłukać i uprać. Można spróbować także zastosować dostępne środki chemiczne, takie jak odplamiacze, jednakże należy zawsze sprawdzić, czy można je zastosować na konkretnych materiałach.


Toner na meblach


Usuwanie tuszu z mebli również jest możliwe i nie zawsze wymaga to pracochłonnych zabiegów. Podobnie jak w przypadku ubrań dobrze sprawdzi się alkohol czy nawet zmywcza do paznokci, jednakże nie na każdej powierzchni można je zastosować. Nie są polecane na przykład do drewnianych mebli, mogą bowiem być przyczyną powstawania nieestetycznych przebarwień. W takiej sytuacji dobrze jest sprawdzić na mało widocznym miejscu mebla, czy zastosowanie alkoholu lub zmywacza do paznokci nie spowoduje uszkodzenia powierzchni mebli. Następnie należy przetrzeć ją do sucha, aby usunąć nadmiar środka. Jeśli toner jest świeży, natychmiast powinno się zebrać jego nadmiar przy pomocy ręczników papierowych, przy czym nie powinno się zbyt mocno trzeć, wystarczy jedynie pozostawić je, aby wchłonęły tusz.